Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 09:25
Temat postu:

Korozja naszych touranów :/


Witam wszystkich. Zakładam ten post w celach informacyjno-statystycznych.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów boryka się z problemami korozji lub tzw "dziadów" w waszych samochodach?

Mój jest z 2004r przez 4 lata był garażowany i zero śladów korozji, od dwóch lat stoi pod chmurką i w ciągu roku zauważyłem ślady korozji.
Lakier pozostał, natomiast napuchło lekko od wewnętrznej strony.
1) drzwi lewe pod uszczelką
2) dziady na dachu w okolicach relingów.

Czy macie podobne przypadki? Jestem w szoku jak na 6 letnie auto to trochę przegięcie.
Oczywiście autko moje ma oryginalny lakier od nowości nigdzie nie było malowane.

Jak to jest u was?

Czy sądzicie, że jest szansa na wymuszenie naprawy (malowania) z racji gwarancji na perforację blach?

Jak to się ma z wykonywaniem przeglądów? Te roczne (lub co 15kkm) nie wykonywane w ASO mają coś wspólnego z utrata gwarancji na blachy? Według mnie nie.

Jak wygląda sprawa tzw oględzin? Czy takie oględziny się powinno wykonywać w ASO dodatkowo, czy są wykonywane podczas przeglądów rocznych?

Co jeśli nie wykonuję przeglądów w ASO? Mam sobie do nich co roku jechać na oględziny? Jak to wygląda i czy może ktoś się z tego rodzaju działalnością spotkał?

Pozdrawiam
Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 12:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


moj jest z '05 i na razie (odpukac) czysty ale parkowany pod wiata
gdzies ostatnio czytalem ze odmowiono wlascicielowi pojazdu naprawy powierzchni lakierniczych w miejscach mocowania relingow uzasadniajac powyzsze iz wyniklo to z jego winy a polegalo na przeciazeniu dach-boxa

aby ASO uwzglednila Twoje roszczenia konieczne jest serwisowanie samochodu w ich sieci, mialem kiedys 4 letnia Corse w ktorej korodowala tylna pokrywa bagaznika (znana przypadlosc modelu) i ASO wypiela sie pomimo ze brakowalo 1 (jednego) wpisu w ksiazce serwisowej, po prostu skrzetnie wykorzystali mozliwosc, uzasadniali ze gdyby auto przyjezdzalo do nich na obslugi techniczne wychwyciliby sami ubytki lakieru
ogledzin nadwozia nie wykonuje sie oddzielnie, maja obowiazek zrobic podczes poszczegolnych przegladow serwisowych, jak znam zycie jesli wlasciciel nie zwroci uwagii oni raczej tez maja to w d... nosie, ale stempelek w ksiazce umozliwi Ci pozniejsze egzekwowanie swoich praw w przypadku takich roszczen

pozdrawiam
Powrót do góry
somrozen

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Słupska
Posiadane auto: VW Touran 2006 1.9 TDI BKC chip,Caddy 2005 2.0 SDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 12:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


w moim Touranie w tym roku już malowałem pod tylną szybą, pojawił się parch w samym kanale, który wg mnie ma za zadanie odprowadzać wodę a łączy karoserię z szybą, centralnie na samym środku, pod wycieraczką, masakra, 4 letnie auto, sprawdzam to teraz co jakiś czas i lubi tam stać woda, więc ją wydmuchuje, ciekawie to musi wyglądać dla kogoś nie zorientowanego.
_________________
Mężczyźni...dojrzewają do 6 roku życia, potem już tylko rosną
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegpio

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 150KM 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Witam
Ja w moim z 2004 r., mam na zewnętrznych,dolnych narożnikach przednich drzwi parchy jak mały paznokieć.Na szczęście nie rosną.Koszmar.
pozdrawiam
Powrót do góry
Mati0609

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 19:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Witam!Niestety znalazlem slady rdzy - i to konketne, okolica relingow. Z tego co wiem moj Touran rok 2003 ma gwarancje na blache 10 lat? Auto nie jest juz servisowane w ASO. Czy ktos probowal reklamowac podobny problem? Z jakim skutkiem?
pozdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 19:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
peterb

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: VW Touran BKC Highline 1,9 TDI 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 20:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Witam. Ja kupiłem Tourana z 2005 r. i zauważyłem parchy przy lampkach od podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Auto było sprowadzone z Belgi i było do końca serwisowane. Więc pojechałem do serwisu (12 lat gwarancji ) a tam miły pan z serwisu po obejrzeniu stwierdził że to jest wada lakieru i nic nie da się zrobić w ramach gwarancji. ( 3 lata gwarancji na lakier )
Powrót do góry
Mati0609

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 21:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


to jak dziala gwarancja na blache !? Chyba chodzi wlasnie o przypadki takiej wlasnie korozji! Masakra. Mam Tourana od 1,5 bardzo jestem z niego zadowolony ale te nagminne usterki i awarie jak na VW mnie rozwalaja.... Chyba jak kupie kolejnego Tourana to raczej nowego.. jak bedzie mnie stac. Confused
Powrót do góry
HoSe72

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: MB B klasa B170 Pb
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 20:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Jak kupiłem w niemczech autko, poczytałem trochę o korozji w Touranach i już w polsce podniosłem klapę bagażnika --- bąble przy oświetleniu rejestracji. Myślę jeden błąd produkcyjny może być. W moim vw pasacie kombi z 2001r. ruda też wychodziła na klapie bagażnika.
Teraz robiłem rozrząd w "Turanie" i mechanik zdjął prawe osłonę nadkola a tam ruda chrupie blachę, tak że aż słychać. Przy progu tam gdzie zawsze zbiera się piach bąbel na bąblu i błotnik też już zaatakowany. Patrząc na grubość lakieru i ocynku nawet mnie to nie dziwi, ale niesmak pozostaje, by w kilkuletnim bezwypadkowym aucie działy się takie rzeczy i to auto jeszcze nie widziało polskiej zimy i soli na drodze. Po tym zdjąłem lewe nadkole tam rdzy mniej ale jest. Zimno się zrobiło, szkoda zdrowia na tą kupę blachy to tylko maznąłem to Hamerite'm a na wiosnę do blacharza, może wytrzyma.
Widać, że Touranom rdza nie jest obca, szkoda bo wcześniejsze wersje VW lepiej opierał się rdzy.
Powrót do góry
Mati0609

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 17:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


No masakra jakas...
A czy ktos to reklamowal? i z jakim skutkiem?
Powrót do góry
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 18:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Tak auto postu czyli ja, zareklamowałem w kwietniu i mają to w d......... Ponownie zaatakowałem w sierpniu i tu już byłem ostro wk.......... to w końcu coś ktoś obejrzał zajrzał i czekam na decyzję ale widzę, że trzeba będzie jeszcze ostrzej bo już prawie dwa następne miesiące i bez znaku. Z drugiej zaś strony mam papier i zrobione zdjęcia a kwiatuszki rosną na nim co chwilę Smile więc aż tak bardzo mi się nie spieszy, ale zobaczymy co ASO na to.
Pozdrawiam, jak ktoś już zareklamował i coś uzyskał jakiekolwiek info dajcie znać na forum
Powrót do góry
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Pią 12 Lis 2010, 18:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


U mnie w moim Touranie `04 pierwszym elementem gdzie się pojawiła korozja to na tylnej klapie - w miejscu styku blachy zewnętrznej z wewnętrzną - na dolnej krawędzi klapy.
Jeszcze zauważyłem dwa parchy pod uszczelkami dolnymi szyby drzwi tylnych lewych i prawych. Samochód kupiony w Niemczech i nie wiem jak tam był garażowany - teraz stoi w garażu.
Na wiosnę będzie trzeba się za to wziąć ;(
Powrót do góry
gadu-gadu
Mati0609

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 19:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Co znaczy wziac sie za to? Bedziesz reklamowal? Takie cos nie powinno sie dziac!..
pozdr
Powrót do góry
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 14:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Panowie, u mnie spotkałem się z odmową, VW twierdzi że to wina lakieru, ja się spytałem to czemu wyszły te dziady w piątym roku kiedy auto stoi pod chmurką a 4 lata stał w garażu i ani śladu, to Pan rozłożył ręce i nic.

Panowie poradźcie co dalej przecież ewidentnie lecą w trąbę Sad Macie jakieś pomysły gdzie się odwołać? czy tylko pozostaje sąd?
Z góry dzięki za jakąś pomoc.

P.S. Jak tak dalej pójdzie to na wiosnę razem z bratkami zakwitnie mój wymarzony i cholernie drogi touran Sad Auto 100% oryginał lakier.
Powrót do góry
peterb

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: VW Touran BKC Highline 1,9 TDI 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 15:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/


Czyli powiedzieli Ci to samo co mi. Tak się zastanawiam czy jak rdza wyźre dziurę to czy by uznali w ramach gwarancji.
Powrót do góry
yabaduboy

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: t5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lis 2010, 11:44
Temat postu:

rdza


witam jestem nowy na forum.w temacie rdzy w vw mam trochę wiedzy.sprawa jest taka że problem z rdzą jest nie tylko w touranie.występuje masowo w t5.w firmie gdzie pracuję są tylko vw.(t5,tourany i caddy)wszystkiee po roku 2006.w t5 bomble wyskoczyły poniżej bocznych przetłoczeń.5 sztuk poszło do malowania.tourany;rbza przy relingach i szybach 2 sztuki do malowania.caddy bez wad powłoki.naprawa t5 i touranów wykonana gratis.serwis otrzymał wiadomość od producenta o błędzie technologicznym.tak na marginesie vw maił jeszcze parę innych wpadek .rzecz działa się w norwegii na początku 2010 roku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

176 000 km

śląskie

VolkswagenT-Roc

87 300

2020r.

32 659 km

podkarpackie

VolkswagenGolf

48 900

2019r.

119 206 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

48 690

2018r.

110 080 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

47 880

2018r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System