Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 20:18
Temat postu:

Prośba o ocenę


Witam serdecznie,

na wstępie chciałabym przywitać wszystkich forumowiczów i prosić o ocenę VW z podanego ogłoszenia. Wy jako znawcy będziecie wiedzieli czy oferta jest warta zainteresowania, bo z moją wiedzą kiepsko Wink.To będzie mój pierwszy VW, więc wyrozumiałość mile widziana Smile. Jeżeli umieściłam post w złym miejscu, to przepraszam i proszę o przeniesienie.

http://moto.allegro.pl/w-orginale-vw-bora-1-9tdi-116km-okazja-okazja-i1265105570.html

Pozdrawiam
ona123
ona123 napisał:
Jeszcze jedno pytanie do pasjonatów VW:) Czy istnieje możliwość wymiany wszystkich elementów drewnianych na czarne plastikowe? Gałkę do zmiany biegów znalazłam na all, ale reszty nie mogę się doszukać. Pomożecie?
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Najlepiej pojechać na stacje diagnostyczną i sprawdzić auto. Cena jak najbardziej ok. Skoro przyjechało z Niemiec i ma 11lat to na 100% ma nakręcone 300tys przebiegu. Jeśli chodzi i drewniane wstawki to mam takie same w swojej. Też chciałem zmieniać ale spodobały mi się z czasem i zostawiłem je. Drewniane wstawki na allegro to koszt 300zł używki, plastikowe czarne wyglądają słabo i tak jak mówisz ciężko je dostać.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 21:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Skoro przyjechało z Niemiec i ma 11lat to na 100% ma nakręcone 300tys przebiegu.

Co za czasy Wink A gdzie ewentualnie można sprawdzić przebieg? Do stacji diagnostycznej napewno zajadę. Obecny samochód kupowałam u tego samego gościa i zastrzeżeń nie mam, ale przeciez to handlarz więc z zasady może coś kręcić Smile Dziękuję za opinię.

Ps. Drewno zmienię prędzej czy później, bo moje oko go nie zdzierży Wink
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


W Niemczech są spore podatki za diesla więc jak ktoś nie robi 25-30tyś rocznie to jazda takim autem jest nieopłacalna. Jeszcze taka uwaga skoro auto ma 116KM to dlaczego ma osłonę silnika od 130KM a na tylnej klapie znaczek wskazuje na 90KM...?? Coś tu jest nie tak...
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Parker86 napisał:
Jeszcze taka uwaga skoro auto ma 116KM to dlaczego ma osłonę silnika od 130KM a na tylnej klapie znaczek wskazuje na 90KM...?? Coś tu jest nie tak...


Czyli,że kombinowane coś z silnikiem czy jak? Spytam go jak będę oglądać autko. Do wtorku jest na warsztacie, bo ponoć poszedł zawór ERG.
Dobrze, że są fora, bo człowiek się nie zna i kupiłby jakiś szmelc. Chylę czoła za spostrzegawczość Exclamation i dziękuję jeszcze raz za pomoc:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 21:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 21:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Zapytaj się jeszcze czy nie były wymieniane czasem przednie lampy, bo dosyć ładnie wyglądają a po 11 latach powinny być zmatowione i lekko żółtawe. Jak powie, że nie to zobacz czy data produkcji na szkle lampy zgadza się z rocznikiem auta bo może było jednak bite. Data jest na szkle na górze lampy jak się podniesie maskę... Laughing Na stacji diagnostycznej wszystko powinno wyjść.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 21:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


ona123 napisał:
Parker86 napisał:
Jeszcze taka uwaga skoro auto ma 116KM to dlaczego ma osłonę silnika od 130KM a na tylnej klapie znaczek wskazuje na 90KM...?? Coś tu jest nie tak...


Czyli,że kombinowane coś z silnikiem czy jak? Spytam go jak będę oglądać autko. Do wtorku jest na warsztacie, bo ponoć poszedł zawór ERG.
Dobrze, że są fora, bo człowiek się nie zna i kupiłby jakiś szmelc. Chylę czoła za spostrzegawczość Exclamation i dziękuję jeszcze raz za pomoc:)



A o który znaczek konkretnie Ci chodziło, bo znalazłam ogłoszenie z taką samą i znaczek niczym się nie różni od tej mojej.
http://moto.allegro.pl/vw-bora-kombi-1-9tdi-116km-klima-alu-16-esp-i1256227953.html
Powrót do góry
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Paź 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Parker86 napisał:
Zapytaj się jeszcze czy nie były wymieniane czasem przednie lampy, bo dosyć ładnie wyglądają a po 11 latach powinny być zmatowione i lekko żółtawe. Jak powie, że nie to zobacz czy data produkcji na szkle lampy zgadza się z rocznikiem auta bo może było jednak bite. Data jest na szkle na górze lampy jak się podniesie maskę... Laughing Na stacji diagnostycznej wszystko powinno wyjść.



Uprzedziłam Twoją wypowiedźSmile Teraz jak mam takie wskazówki, to biada mu - z lupą pójdę Very Happy (żart), ale faktycznie na stację warto się przejechać i mieć głowę spokojną. Ten przebieg mnie jeszcze martwi...Sad
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 18:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Chodziło mi o to ze wersje 116KM mają znaczek TDI z literką I w kolorze czerwonym a resztę są srebrne. Dwie literki czerwone tak jak jest na osłonie silnika na fotkach wskazują na to że auto powinno mieć 130KM a z tyłu na klapie bagażnika wszystkie są srebrne a takie są na autach o mocy 90, 101, 110KM. Niby drobnostki, ale czasami dają do myślenia... Shocked
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 18:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Parker86 napisał:
Chodziło mi o to ze wersje 116KM mają znaczek TDI z literką I w kolorze czerwonym a resztę są srebrne. Dwie literki czerwone tak jak jest na osłonie silnika na fotkach wskazują na to że auto powinno mieć 130KM a z tyłu na klapie bagażnika wszystkie są srebrne a takie są na autach o mocy 90, 101, 110KM. Niby drobnostki, ale czasami dają do myślenia... Shocked



Troszkę się wygłupiłam, bo myslałam, że to chodzi o znaczki na klapie, a Tobie w szczególności chodziło o te na pokrywie silnika. Teraz wiem na co zwróciłeś uwagę no i poszukałam dla porównania taką samą Borę, ale juz ze zdjęciami silnika Wink Też ma dwie czerwone literki..Hmm...?? Może VW wypusciła taką wersję, no chyba, że ewidentnie dwa przekręty.

http://moto.allegro.pl/vw-bora-1-9-tdi-116km-klimatronic-6-biegowa-felgi-i1261986221.html
Powrót do góry
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 19:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Troszkę się wygłupiłam, bo myslałam, że to chodzi o znaczki na klapie, a Tobie w szczególności chodziło o te na pokrywie silnika. Teraz wiem na co zwróciłeś uwagę no i poszukałam dla porównania taką samą Borę, ale juz ze zdjęciami silnika Wink Też ma dwie czerwone literki..Hmm...?? Może VW wypusciła taką wersję, no chyba, że ewidentnie dwa przekręty.

http://moto.allegro.pl/vw-bora-1-9-tdi-116km-klimatronic-6-biegowa-felgi-i1261986221.html[/quote]


Kolejny okazik, tylko, że tutaj to ma tez na klapie diw czerwone Wink
http://moto.allegro.pl/vw-bora-1-9-tdi-116-km-klimatronic-z-niemiec-i1265270016.html
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Zielona widać zadbana i wyłuskana , no ale to tylko foto. Ważne co powiedzą na przeglądzie. I dobrze by było mieć miernik lakieru żeby sprawdzić czy auto nie było malowane koszt takiego w sklepie motoryzacyjnym to ok 30-40zł bardzo prosty w użyciu. Ważne jest żeby nie było żadnych śladów rdzy na nadkolach, drzwiach i tylnej klapie, bo jak już się pojawiły to będzie ciężko. Tak jak w tej czarnej Borze w linku na tylnej klapie.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
ona123

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 22:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Parker86 napisał:
Zielona widać zadbana i wyłuskana , no ale to tylko foto. Ważne co powiedzą na przeglądzie. I dobrze by było mieć miernik lakieru żeby sprawdzić czy auto nie było malowane koszt takiego w sklepie motoryzacyjnym to ok 30-40zł bardzo prosty w użyciu. Ważne jest żeby nie było żadnych śladów rdzy na nadkolach, drzwiach i tylnej klapie, bo jak już się pojawiły to będzie ciężko. Tak jak w tej czarnej Borze w linku na tylnej klapie.



Skontaktuje się z ASO VW, bo mam w pobliżu i przejadę na kontrolę przebiegu, bo jakoś ten temat mnie trapi. Coś mi się wydaje, że jednak miałeś rację, ale kto wie...Może okazać się inaczej (oby). Podjadę też po miernik lakieru, żeby nie kupić złomu. Powiem szczerze, że zaczęłam czytać opinie o samochodach jakie do nas trafiają znad Odry i co polscy handlarze robią to odechciało mi się zmiany auta. Nie ma już uczciwych ofert?
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 22:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


Uczciwe oferty na pewno są tylko trzeba mieć super szczęście. Auta z zachodu sprowadzane przez handlarzy często są powypadkowe i z kręconymi licznikami. Polak potrafi dokonywać cudów, odmładzać auto, odejmować kilometrów itp. Trzeba zwracać uwagą na wszystko żeby nie pchać się w koszta począwszy od stanu opon, lakieru, zawieszenia, hamulców, nr i znaczki na szybach żeby były oryginalne, czy nie brakuje tabliczek znamionowych w komorze silnika i w bagażniku obok koła zapasowego, czy działa klima. Pierwsza wizyta u mechanika z wymianą rozrządu, płynów, filtrów to ok 1500zł więc trzeba się targować. Powodzenia Cool
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
valdi1974

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: RAV 4 2,2 136KM
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 30 Paź 2010, 18:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen ) Prośba o ocenę


co do znaczkow i ich kolorow koledzy nie macie racji , nie zawsze jest to regula
co do przebiegu to macie racje choc moze sie okazac ( na 1 %) ze przebieg jest prawdziwy
kombiak to raczej bylo auto firmowe i km musi byc wiecej

jedz do ASO , wiekszosci auta z niemiec maja pelne serwisy i wszystko wyjdzie po VINie,nigdy nie ufaj ksiazce serwisowej okazywanej przez sprzedawce
ASO VW i wiesz wszystko
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen ) Dyskusje ogólne


VolkswagenGolf

15 400

2008r.

163 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

58 900

2019r.

94 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

17 500

2012r.

199 000 km

lubelskie

VolkswagenGolf Plus

28 800

2013r.

216 450 km

lubelskie

VolkswagenGolf

48 690

2018r.

110 080 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System